Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sylwester w knajpie na Kazimierzu 2017/2018

Sylwester na Kazimierzu

Krakowska dzielnica Kazimierz jest bardzo istotną częścią miasta. Powiązana jest bardzo mocno z żydowską tradycją, kulturą i historią. Przez większość krakowian i osoby przyjezdne Kazimierz traktowany jest jako klimatyczne miejsce, w którym bardzo przyjemnie można spędzić wieczór i noc. Na Kazimierzu znajdziemy bowiem mnóstwo nastrojowych knajpek i pubów, gdzie można usiąść, wypić drinka, piwo czy kawę. Oczywiście, nieodłącznym elementem tego wyjątkowego miejsca są… zapiekanki z Kazimierza, które znają nie tylko rodowici mieszkańcy Krakowa, ale także osoby przyjezdne. Nie brakuje dzisiaj prawdziwych fanów spędzania czasu na krakowskim Kazimierzu. Wielu z nich nie odmówi sobie także spędzenia tutaj wyjątkowej sylwestrowej nocy.

Sylwestrowe imprezy na Kazimierzu to przede wszystkim knajpki i puby na Placu Nowym. Plac ten jest bardzo charakterystycznym miejscem krakowskiego Kazimierza. Wybierając opcję spędzenia nocy sylwestrowej akurat tutaj, spodziewajmy się raczej kameralnej imprezy. Nie oznacza to jednak, że będzie to mniej atrakcyjnie spędzony czas niż np. w przypadku tak okazałej imprezy sylwestrowej jak krakowski bal noworoczny. Sylwestra na Kazimierzu spędzają najczęściej osoby nie lubiące szumu i hałasu. Wolą coś bardziej nastrojowego. Jak wiadomo – Nowy Rok można witać na wiele sposobów. Krakowski Kazimierz pozwoli przyjąć bardzo klimatyczną i nieco melancholijną postawę. Z całą pewnością wielu osobom przypadnie to do gustu.

Nieważne, którą z kazimierzowych knajpek wybierzesz na miejsce spędzenia wyjątkowej sylwestrowej nocy. „Alchemia”, „Stajnia”, „Kolory”, „Singer” i wiele, wiele innych lokali szykuje wiele niespodzianek. Najczęściej będzie kameralnie i nie do końca komercyjnie. To właśnie na tym opiera się wyjątkowy krakowski Kazimierz. Jednak jedno jest pewne – wszyscy goście kolejnych knajpek z Kazimierza i tak o północy w Noc Sylwestrową spotkają się, aby powitać Nowy Rok – radośnie i optymistyczną wizją spędzenia kolejnego roku.